نسخه چاپي ارسال به دوست


نماینده مردم شریف شهرستان‌های گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی: چشم انداز 5 ساله مهارت آموزی تدوین شود

غلامرضا منتظری، نماینده مردم شریف شهرستان‌های گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، با حضور در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان با حمزه کرایلو سرپرست این اداره کل دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، منتظری گفت: به منظور اهمیت موضوع مهارت آموزی و گسترش فرهنگ مهارت آموزی چشم انداز 5 ساله مهارت آموزی تدوین شود.

وی افزود: مهارت‌آموزی برای تولید و ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید و اقتصاد در کشور اهمیت زیادی دارد و باید تمامی نقاط ضعف و قوت احصا و شناسایی شود تا بتوانیم نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنیم تا گام های موثری را در جهت رفع بیکاری برداریم.

نماینده مردم شریف شهرستان‌های گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: به منظور هم افزایی در موضوع مهارت آموزی، تکالیف دستگاه های اجرایی مرتبط با مهارت آموزی را تدوین و مشخص کنید.

منتظری همچنین بیان کرد: آموزش‌های مهارتی در استان باید با توجه به نیازهای روز جامعه و به سمت آموزش های نوین و دانش بنیان باشد.

وی ضمن تأکید بر تقویت و حمایت از بخش خصوصی، گفت: به منظور بررسی و حل مشکلات آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای، جلسه هم‌اندیشی با حضور موسسان این آموزشگاه‌ها برگزار خواهد شد.

در ابتدا حمزه کرایلو سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان گفت: استان گلستان پتانسیل بالایی در حوزه مهارت‌آموزی دارد که مستلزم این است تا با به روزرسانی تجهیزات و حرفه های آموزشی مطابق با نیاز روز جامعه، مهارت‌آموزی را در استان گلستان متحول کنیم و گامی نو در عرصه مهارت‌آموزی برداریم.

شایان ذکر است منتظری، نماینده مردم شریف شهرستان‌های گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، با کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان دیدار و گفتگو کرد.


تاریخ درج خبر : شنبه ٢٧ فروردين ١٤٠١ | ساعت درج خبر : ١٢:٠٨ | تعداد نمایش خبر : 205
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: