نسخه چاپي ارسال به دوست


برگزاری آزمون سنجش مهارت راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان

 مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان: به منظور ارتقای سطح دانش تخصصی و مهارتی رانندگان عمومی حمل ‌و نقل جاده‌ای، سنجش مهارت شاغلین حمل ‌و نقل جاده‌ای در دو استاندارد «راننده کامیون حمل‌ و نقل کالا» و «راننده اتوبوس برون‌شهری» خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خوزستان؛ جلیل بیت مشعلی، مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان، اظهار کرد: این آزمون با هدف بررسی صلاحیت، مهارت و توانمندی رانندگان در کنترل نحوه بارگیری و مهار بار، نحوه ارزیابی وضعیت ایمنی وسیله نقلیه برگزار شد.

 بیت مشعلی، افزود: متقاضیانی که حد نصاب نمره قبولی در آزمون های کتبی را اخذ کنند، می‌توانند در آزمون های عملی که با همکاری ادارات راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای در استانها برنامه‌ریزی و اجرا می شود، شرکت کنند.

 وی ادامه داد: به شاغلان بخش حمل ‌و نقل جاده‌ای در دو استاندارد «راننده کامیون حمل‌ و نقل کالا» و «راننده اتوبوس برون‌شهری» که در این آزمون شرکت کردند، گواهینامه مهارت شغلی داده می شود.

 بیت مشعلی خاطرنشان کرد: این گواهینامه ملاک احراز مهارت شغلی برای ورود به عرصه فعالیت حمل‌ و نقل جاده‌ای در سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای و دریافت کارت هوشمند رانندگی خواهد بود.


تاریخ درج خبر : شنبه ٧ خرداد ١٤٠١ | ساعت درج خبر : ١٤:١٨ | تعداد نمایش خبر : 365
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: