نسخه چاپي ارسال به دوست


فارس پایلوت طرح‌های ملی مهارت آموزی

استان فارس پایلوت کشور در اجرای طرح‌های ملی مهارت آموزی شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی‌نیا رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان فارس گفت: ۲ طرح ملی مهارت آموزی جوانان به زودی در فارس آغاز می‌شود.

 او با بیان این که یکی از این طرح ها، طرح کهاد مهارت آموزی یا آموزش هیبریدی برای دانشجویان است، افزود: در این طرح دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی و علاقمندی خود، با شرکت در یک دوره آموزش مهارتی، آماده جذب در بازار کار می‌شوند.

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: طرح نخلستان، دیگر طرح مهارت آموزی جوانان است که بر اساس آن فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف دانشگاهی می‌توانند در یک دوره ۶ ماهه مهارت‌های لازم در حوزه صنعت IT و فناوری اطلاعات را فرا بگیرند.

 حسینی نیا با بیان این که ۵۰۰ هزار فرصت شغلی در حوزه فناوری اطلاعات در کشور برآورد شده است، افزود: مهارت آموزان پس از کسب آموزش‌های لازم در طرح نخلستان، می‌توانند در یک دوره کارورزی ۳ ماهه در واحد‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری شرکت کنند.

 او همچنین گفت: طرح مهارت آموزی و توانمندسازی معلولان و افراد تحت پوشش بهزیستی از دیگر طرح‌های ملی است که به زودی در استان فارس کلید خواهد خورد.

 رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: این طرح با هدف مهارت آموزی و ایجاد اشتغال پایدار برای افراد معلول و توانخواه در قالب راه اندازی کارگاه و تامین تجهیزات مورد نیاز اجرا می‌شود.

 امروز همچنین با حضور رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ۲۱۳ استاندارد آموزشی مشاغل که در اداره کل فنی و حرفه‌ای فارس تدوین شده، رونمایی شد.

 این استاندارد‌های شغلی که با مشارکت اصناف مرتبط تدوین شده است و از این پس مبنای سرفصل‌های آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور قرار می گیرد.


تاریخ درج خبر : شنبه ٣١ ارديبهشت ١٤٠١ | ساعت درج خبر : ٠٨:٠٧ | تعداد نمایش خبر : 1402
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: