نسخه چاپي ارسال به دوست


مجتبی قلی پور باقری فرماندار بابلسر: باید به فکر یک برنامه مدون در اجرای مهارت آموزی در شهرستان باشیم

 

جلسه شورای مهارت بابلسر با حضور سید حسین درویشی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، مجتبی قلی پور باقری، فرماندار و رئیس شورای مهارت شهرستان بابلسر و مدیران دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران، در ابتدای این جلسه سید حسین درویشی، ضمن اعلام برنامه های آموزش فنی و حرفه ای مازندران در بابلسر گفت: اولویت های آموزش های فنی حرفه ای در شهرستان باید بر اساس پاسخ به نیازهای منطقه در بخش های ساحلی، اقتصاد دریایی، کشاورزی، توریسم و... باشد لذا برای اجرای آموزش های مهارتی نیاز به همیاری خیرین، سازمان‌های مردم نهاد، دانشگاه ها و تمامی دستگاه مسئول در شهرستان می باشد.

اهمیت توجه به آموزش های مهارتی درخواست مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران  بود که در این خصوص بیان داشت: در حال حاضر در فرهنگ کار و فرهنگ مهارت مشکل داریم که باید غنی سازی شود بنابراین ، قطعا باید آموزش های فنی حرفه‌ای به یک جریان، گفتمان ملی، حکمرانی محلی و منطقه‌ای تبدیل گردد.

در ادامه این جلسه مجتبی قلی پور باقری، رئیس شورای مهارت و فرماندار شهرستان بابلسر در باب اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای بیان داشت: هر مدیر شهرستانی عضو این شورا باید خود را به عنوان مدیر فنی و حرفه ای بداند و در توسعه مهارت آموزی گام بردارد.

فرماندار بابلسر اظهار داشت: باید به فکر یک برنامه مدون در اجرای مهارت آموزی در شهرستان باشیم لذا لازم است ارتباط با نخبگان دانشگاهی، صنفی و صنعتی بیشتر از قبل شود.

مجتبی قلی پور، رئیس شورای مهارت بابلسر به دو برنامه مهم توسعه آموزش های فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت: هماهنگی بین مرکز آموزش فنی وحرفه ای و اداره آموزش و پرورش بابلسر بیش از پیش شود تا کسب مهارت از سطح مدارس آغاز گردد. همچنین به آموزش های هیبریدی با دانشگاه با توجه به حضور دانشگاه‌های معتبر کشوری در شهرستان توجه ویژه ای شود.

 

 

 


تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣٠ خرداد ١٤٠١ | ساعت درج خبر : ٢١:٠٨ | تعداد نمایش خبر : 139
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: