نسخه چاپي ارسال به دوست


فرماندار شهرستان دیر: لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت دریا جهت مهارت آموزی و اشتغال زایی

 

یونس باربرز، فرماندار شهرستان دیر گفت: با توجه به نعمت خدادادی دریا و ظرفیت‌های خوبی که در این حوزه در شهرستان دیر وجود دارد، بیشترین تمرکز مرکز فنی‌وحرفه‌ای در راستای برگزاری دوره‌های مرتبط با این حوزه باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر؛ یونس باربرز، در بازدید از روند ساخت مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیر، اظهار داشت: ارائه آموزش‌های مهارتی توسط این سازمان راهکاری اساسی برای کاهش مشکلات استان بوشهر و شهرستان دیر در حوزه اشتغال است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

وی با تأکید براینکه تلاش شود تا بزرگترین مرکز آموزش صنایع دریایی کشور درهفته دولت سال جاری به بهره برداری برسد، افزود: جغرافیای کرانه‌ای استان بوشهر سراسر ثروت است و با چنین ظرفیتی نباید حتی یک نیروی بیکار داشته باشد.

باربرز، تکمیل و ساخت مراکز تخصصی فنی و حرفه ای در استان صنعتی بوشهر را گامی مهم در جهت پیشرفت در منطقه دانست و اضافه کرد: باید در عرصه فنی و حرفه ای برنامه ریزی دقیق و متناسب با ظرفیت های استان  و شهرستان دیر داشته باشیم تا زمینه اشتغال جوانان هموار شود.

فرماندار دیر، با بیان اینکه ارائه 250 حرفه مهارتی در حوزه صنایع دریایی با راه اندازی این مرکز ضمن ایجاد ظرفیت های اشتغال‌زایی برای جوانان جنوب استان بوشهر، زمینه‌های توسعه را نیز برای شهرستان دیّر مهیا خواهد کرد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیر، نیز گفت: برای اولین بار در استان بوشهر این مرکز نسبت به برگزاری دوره تکثیر میگو، پرورش ماهی در قفس و ماهی‌های زینتی اقدام کرده است که استقبال خوبی از این طرح صورت گرفته است.

حسین درویشی، یادآور شد: در صورت افتتاح ساختمان فنی ‌وحرفه‌ای این نوید را به مردم شهرستان دیر می‌دهیم که در آینده به توانیم به‌عنوان یکی از قطب‌های آموزشی مرتبط با حوزه صنعت، دریانوردی و کشاورزی در استان تبدیل شویم.

 


تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣٠ خرداد ١٤٠١ | ساعت درج خبر : ٢١:٣٧ | تعداد نمایش خبر : 157
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: