نسخه چاپي ارسال به دوست


مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر:نگاه ویژه آموزش فنی و حرفه‌ای به مهارت آموزی زندانیان در استان بوشهر

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: آموزش فنی و حرفه ای به توسعه مهارت آموزی زندانیان اهمیت ویژه می‌دهد و یکی از مهمترین گروه‌های هدف این سازمان مددجویان زندان های استان بوشهر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان  بوشهر، عبدالمجید دراهکی، در نشست برنامه ریزی آموزش های مهارتی در زندان های استان بوشهر، اظهار داشت: بیکاری و یا نداشتن شغل مناسب را می توان یکی از مهمترین دلایل ارتکاب جرم از سوی افراد و ورود آنها به زندان دانست.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 1000 مددج در زندان های استان آموزش های مهارتی را فرا گرفته اند، افزود: بنابراین و در این راستا می‌توان با گسترش فضاها و امکانات مهارت آموزی در زندان‌ها شرایطی را فراهم آورد تا زندانیان بتوانند پس از آزادی از زندان مهارت‌های شغلی لازم را فراگیرند و برای جامعه مفید باشند.

دراهکی، با اشاره به برنامه ریزی آموزشی برای ارایه بیش از 120 هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای در زندان های استان بوشهر در سال جاری ، اضافه کرد: اشتغال و حرفه‌آموزی در بین زندانیان باعث تربیت نیروی متخصص خواهد شد و دغدغه زندانیان برای یافتن شغل پس از آزادی را کم می کند داشتن مهارت در فرد زندانی ضمن ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال، منجر به تقویت شخصیت و توجه به استعدادها و توانایی های درونی و فردی می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر به همکاری 47 مربی آموزش فنی و حرفه ای در راستای توانمندسازی مهارتی زندانیان با اداره کل زندان های استان اشاره کرد و گفت: با توجه به نقش مهارت آموزی در کاهش آسیب های اجتماعی در صورت وجود زیر ساخت های لازم جهت برگزاری دوره های مهارتی در زندان ها استان تعداد مربیان بیشتری به زندان ها اعزام خواهیم کرد.

دراهکی،  با تأکید بر اینکه باید بکوشیم ظرفیت آموزش های فنی و حرفه ای را در زندان ها بالا ببریم، تصریح کرد: باید همه مسئولین امر آموزش دست به دست هم بدهیم تا قبل از اینکه فرد وارد زندان شود داری مهارت و شغل شود تا ضمن پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیز جلوگیری کنیم.

 

 


تاریخ درج خبر : دوشنبه ٣٠ خرداد ١٤٠١ | ساعت درج خبر : ٢١:٤٣ | تعداد نمایش خبر : 166
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: