" حمایت از کالای ایرانی "                       

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English
جستجوي پيشرفتهجستجو در وب
? اخبار > اولين نشست مشترک سه جانبه بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران ( ایمیدرو) و سازمان نظام مهندسی معدن كشور


نسخه چاپي  ارسال به دوست


اولين نشست مشترک سه جانبه بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران ( ایمیدرو) و سازمان نظام مهندسی معدن كشور

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اولين نشست مشترک بررسي فرآيند اجرايي تفاهم نامه همکاری آموزشی سه جانبه بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمان توسعه و نوسازي معادن وصنايع معدني ايران ( ایمیدرو) وسازمان نظام مهندسی معدن كشوربا حضور اعضای شورای سیاستگذاری و راهبری آموزش و توسعه یادگیری و اعضای کارگروه اجرایی و نظارت آموزش و توسعه یادگیری استان ها در روز سه شنبه مورخ 14/10/95 در ستاد سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور برگزار شد.

در این جلسه زمینه های همکاری آموزشی در معادن و صنایع معدنی با هدف آموزش کارگران، تکنسین ها و کارشناسان فنی شاغل در معادن و همچنین چالش هاي اجرای این تفاهم نامه بررسی شد.

در ابتدای این نشست، موسوی سرپرست معاونت آموزش سازمان آموزش فنی و
 حرفه ای کشور ضمن خوش آمد گویی به حاضران، به تشریح نقش آموزش مهارتی در زندگی مردم و شاغلین پرداخت و خاطر نشان کرد که اجرای آموزش ها در ابعاد مهارت های اجتماعی، مهارت های نرم و سخت، نقش مهمی در بهره وری بنگاه های اقتصادی دارد.

موسوی سرپرست معاونت آموزش  به بررسی سیستم های آموزش سنتی و پیشرفته اشاره نموده و بیان کردند آموزش های جدید بایستی شایستگی محور باشد و نسبت به پياده سازي نظام صلاحیت حرفه ای در معادن اقدام نمود.

 سرپرست معاونت آموزش همچنین بیان داشت: بهبود مستمر آموزش نهایتا منجر به افزایش کارآیی و اثربخشی شاغلین و افزایش بهره وری خواهد شدکه برای رسیدن به توسعه پایدار در کشور باید منابع انساني دارای مهارت و توانایی باشند تا بتوانند در چرخه اشتغال خلاقيت و پويايي لازم را از خود نشان دهند .

در ادامه نوایی معاون خانه معدن ايران ضمن بیان این که آموزش منابع انسانی نوعی سرمایه گذاری است، از طرف کارفرمایان در بخش معادن اعلام نمودند که آماده هر نوع همکاری با سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور برای آموزش شاغلین معادن هستند.

سپس سیاسی مدیر کل آموزش و پژوهش و فناوری ایمیدرو ضمن تشکر از مسئولین سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور، سازمان نظام مهندسی و خانه معدن در اجرای این تفاهم نامه بیان داشتند که انتظار می رود ابتدا نیاز سنجی آموزشی از طرف بنگاهها انجام شود و کارفرمایان همکاری لازم را در برگزاری دوره ها داشته باشند. همچنین مدرسین از افراد خبره انتخاب گردند تا آموزش ارائه شده از کیفیت بیشتری برخوردار شود و سازمان نظام مهندسی و خانه معدن حتماً اثر بخشی دوره ها را بررسی و به اطلاع کارگروه برسانند. همچنین از سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور انتظار داریم علاوه بر آموزش کارگران معدن، آموزش های مهندسین و تکنسین ها را نیز در اولویت کاری خود قرار دهد.

مدیر کل آموزش و پژوهش و فناوری ایمیدرو بیان کرد: در صورتی که معادن در برگزاری دوره های آموزشی با مراکز معتبر از جمله سازمان آموزش فنی و حرفه ای قرار داد آموزشی منعقد نمایند، این سازمان 70 درصد هزینه دوره آموزشی را پرداخت می نماید.

در ادامه این نشست، نمایندگان ادارت كل آموزش فنی و حرفه ای ، سازمان نظام مهندسی معدن  ، سازمان صنعت، معدن و تجارت استانهاي: خراسان رضوي، خراسان جنوبي، خراسان شمالي، سيستان و بلو چستان ، مازندران و گلستان  حاضر در اين نشست ضمن بررسي فرآيند اجرايي مفاد تفاهم نامه مذكور  نظرات  و پيشنهادات كارشناسي خود را جهت بهبود عملياتي مفاداین تفاهم نامه اعلام نمودند

در پایان جلسه عزیزی مدیر کل دفتر راهبری اجرای آموزش ضمن بیان اهمیت این تفاهم نامه اظهار نمودند آموزش های HSE در بهبود زندگی شاغلین معادن تاثیر ویژه دارد و باید برای بیان اهمیت این آموزش ها دراستانها کارهای تبلیغاتی مناسب صورت پذیرد. همچنين وی ضمن موفقیت آمیز بودن این نشست در بررسی نقطه نظرات کارشناسان و متخصصان جهت اجرای بهتر این تفاهم نامه، تامین مربیان مورد نیاز در بخش معادن و تهیه نقشه راه و مدل آموزشی را برای سال آتی از اولویت های  کاری برشمرد .


تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥ | ساعت درج خبر : ٠٩:٤٤ | تعداد نمایش خبر : 2280

صفحه اصلي|معرفي سازمان|پست الكترونيكي|تربيت مربي|منشور اخلاقي سازمان|English
بازديدکنندگان اين صفحه:23109792|بازديدکنندگان امروز:12512|کل بازديدکنندگان:104320028|بازديدکنندگان آنلاين:21|زمان بارگزاري صفحه:0.4360ثانيه