" حمایت از کالای ایرانی "                       

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English
جستجوي پيشرفتهجستجو در وب
? اخبار > در سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور صورت گرفت:نشست مشترك معاونت آموزش و مدير ارشد كارگاه توسعه در حوزه كشاورزي يونيدو


نسخه چاپي  ارسال به دوست


در سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور صورت گرفت:نشست مشترك معاونت آموزش و مدير ارشد كارگاه توسعه در حوزه كشاورزي يونيدو

 سرپرست معاونت آموزش و مدير كل دفتر راهبري اجراي آموزش سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با مدير ارشد كارگاه توسعه در حوزه كشاورزي يونيدو در خصوص تبيين طرح تكاپو با يكديگر ديدار و گفتگو كردند.

به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور،صبح روز 12 بهمن ماه، علي موسوي، سرپرست معاونت آموزش، حسن عزيزي مدير كل دفتر راهبري اجراي آموزش سازمان با خانم مونيكا كاركو، از مديران ارشد يونيدو و خانم پيچ من، كارشناس جامع LMIA و هيأت همراه ،در خصوص  طرح تكاپو و راهكارهاي اجرايي شدن آن در محل دفتر معاونت آموزش اين سازمان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مهندس موسوي، سرپرست معاونت آموزش سازمان ضمن خیر مقدم حضور مهمانان گرامی در خصوص رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای اعلام فرمودند: در حال حاضر آموزش هاي سازمان از دو طريق دولتي و خصوصي ارائه مي شود و پس از ارائه آمار هر يك، بخش دولتي را در زمينه صنعتي و فني و بخش خصوصي را در زمينه خدمات فعال خواند.

سرپرست معاونت آموزش سازمان در خصوص آموزش هاي سازمان در مراكز سيار، پادگان ها، زندان ها، ويژه زنان، فارغ التحصيلان دانشگاهي و معلولين و وجود هفت هزار سرفصل استاندارد آموزشي بر اساس استاندارد ISCO، و آموزش كارآموزان با سيستم ISCED اشاره كرد.

موسوي سرپرست معاونت آموزش همچنین از راهكار سازمان آموزش فني و  حرفه اي كشور براي خروج از عرضه محوري آموزش اشاره و بيان داشت: در دستيابي به اين هدف تا كنون با 200 دستگاه دولتي، غير دولتي و بين المللي تفاهم نامه هايي منعقد كرده ايم. ایشان آمادگي این سازمان را هم در سطوح بين المللي با يونيدو را اعلام كرد.

سرپرست معاونت آموزش سازمان  از همكاري سازمان با معاونت توسعه كارآفريني و اشتغال وزارت متبوع در طرح تكاپو خبر داد و افزود در اين خصوص تا كنون كارگاه توليد كفش در خراسان رضوي و كارگاهي ديگر در استان آذربايجان شرقي راه اندازي شده است. وي در ادامه از وجود بانك اطلاعاتي جامع و كامل در پورتال سازمان خبر داد.

 

در ديدار، كاركو ، ضمن معرفي خود به عنوان مدير كارگاه از بخش توسعه در حوزه كشاورزي یونیدو،ب ه بيان فعاليت هاي و پروژه هاي خود در سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، در كشور هاي مختلف آقريقايي و خاورميانه پرداخت و طرح تكاپو را نيز بخشي از سيستم جامع بازار كار و توسعه مهارتي دانست كه با سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به طور مستقيم در ارتباط است. 

وي در خصوص طرح تكاپو بيان داشت: اين طرح از سوی دولت و در شوراي عالي اشتغال  به منظور کمک به توسعه اشتغال پایدار تدوین شده و در راستای آن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مامور به فراهم کردن زيرساخت هاي آن مي باشد. وي جامعه هدف اين طرح را زنان، معلولين و جوانان عنوان كرد.

اين مدير يونيدو در خصوص اهداف اين پروژه كه ايجاد اشتغال پايدار است گفت: توسعه در ابعاد صنعتي يكي از حوزه هايي است كه كشور ايران با داشتن زيرساخت هاي مطلوب در آن مي تواند فعاليت نمايد.

وي سپس از ايجاد سخت افزار LMIA،در همين رابطه خبر داد و بيان داشت:اين برنامه در صورت اجرا مي تواند ارتباط مستقيمي بين عرضه و تقاضا برقرار نموده و دو گروه نيازهاي بازار صنايع و كارآفرينان واجد شرايط ايجاد شغل را پشتيباني نمايد.

كاركو،با توجه به به مطالعات انجام شده در زمينه نيازهاي خرد ، كلان و بررسي كاريابي ها از جمله  موارد توسعه در كشورمان را زنجيره ارزش در صنايع: چرم، توريسم و صنايع دستي دانست.وي ادامه داد آموزش هاي مهارتي در اين رشته ها مي تواند بسيار فعال عمل كند.

در ادامه اين نشست، پيچ من، كارشناس جامع LMIA،با ناميدن اشتغال به عنوان سنگ بناي توسعه،بيان داشت:در كشور ايران شوراي عالي اشتغال و در رأس آن رييس جمهور در زمينه ايجاد مهارت و تربيت نيروي ماهر كار بسيار موفق عمل كرده و طبق گفت و گوهاي به عمل آمده با مدير كل دفتر راهبري اجراي آموزش ، نقش سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور،در حوزه نيازهاي مهارتي بازار كار واضح و مبرهن است.

وي به همكاري چندين سازمان در زمينه به دست آوردن آمار و اطلاعات واقعي با محوريت سازمان آموزش فني و حرفه اي اشاره كرد.

بنا براين گزارش: حسن عزيزي، مدير كل دفتر راهبري اجراي آموزش سازمان،در ادامه اين نشست،از دريافت نشان نماد دولت الكتورنيك و  مهارت آموزي الكترونيكي خبر داد و اين موضوع را سرآغاز فعاليت هاي نوين آموزشي الكترونيكي در اين سازمان دانست.

وي بيان داشت: ما در ثبت و جمع آوري اطلاعات در سازمان موفق عمل كرده و آماده ايم تا پورتال ما به LMIA در زمينه تبادل اطلاعات متصل شود.

در خاتمه اين جلسه طرفين بر ايجاد دبيرخانه طرح تكاپو در سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و نياز سنجي شغلي مبتني بر نيازهاي منطقه اي و سياست گذاري كشوري اين طرح تأكيد كردند.


تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٥ | ساعت درج خبر : ١٢:٤٨ | تعداد نمایش خبر : 2821

صفحه اصلي|معرفي سازمان|پست الكترونيكي|تربيت مربي|منشور اخلاقي سازمان|English
بازديدکنندگان اين صفحه:23084832|بازديدکنندگان امروز:28574|کل بازديدکنندگان:104216096|بازديدکنندگان آنلاين:39|زمان بارگزاري صفحه:0.4211ثانيه