" حمایت از کالای ایرانی "                       

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت:یکی از برنامه های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سال جدید حضور در مسابقات جهانی مهارت در ابوظبی است


نسخه چاپي  ارسال به دوست


معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت:یکی از برنامه های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سال جدید حضور در مسابقات جهانی مهارت در ابوظبی است

معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: یکی از برنامه های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سال جدید حضور در مسابقات جهانی مهارت در ابوظبی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، محمد امین سازگار نژاد در سفر به استان گیلان اظهار داشت:حاکمیت رسول خدا پیامی معنوی برای ما دارد.

معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه خاتمیت در عصر حاضر حایز اهمیت است گفت: عصر خاتمیت عصر تعهد انسان ها به رسالت پیامبر (ص) و عصر فاطمیه از نتایج آن است.

سازگار نژاد با بیان اینکه هدف خاتمیت تعالی انسان ها است اظهار کرد: نمونه کمال انسان را خداوند در خاندان رسول الله قرار داده و حضرت فاطمه زهرا(س) با کمک امیرالمؤمنین(ع) پایه برای همیشه خاندان آن حضرت حفظ شود.

وی با اشاره به ویژگی های عصر خاتمیت عنوان کرد:عصر خاتمیت عصر مسئولیت پذیری است انسان ها را به نقطه عظمت انسانی نزدیک می کند و انسان ها در عصر خاتمیت به بلوغ فکری می رسند که آخرین پیام خدا پیام رسول الله(ص) است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: امروز در جهانی زندگی می کنیم که مفاهیم آموزش ها تغییر یافته و آموزش ها بلا زمان و بلا مکان شده است.

سازگار نژاد با اشاره به اینکه در دنیای امروز ارتباطات نقش مهمی در زندگی دارند ضمن قدردانی از فعالان اصحاب رسانه که با مسئولیت در حال تلاش اند گفت:نظام آموزشی نظامی چند بخشی است و نظام ملی آموزشی موجود نیست.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به خرده نظام های آموزشی تحت عنوان نظام آموزشی سازمان آموزش و  پرورش، وزارت علوم و بهداشت و آموزش های مهارتی تصریح کرد؛ نتایج وجود نظام آموزش ملی در جامعه ای که با چالش  کاهش اشتغال، کاهش مهارت مواجه است اثربخش تر خواهد بود.

معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش نیاز حل معضلات را انتقال منابع انسانی دانست و اظهار کرد: مهارت های انسانی ضرورت آموزش ملی در مهارت آموزی آشکار می سازد و این موضوع بر تبیین کنندگان نظام آموزشی پوشیده نیست.

سازگار نژاد اعلام کرد: در سال ۹۵ از ۴۰ هزار میلیار تومان بودجه ای که از بخش ملی به آموزش های رسمی اختصاص یافته است فقط ۱.۲ درصد به آموزش های مهارتی اختصاص یافت و افزود؛ باید سرمایه گذاری جدی در مهارت آموزی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مهارت آموزان با انتقال آموزش از نسلی به نسل دیگر سرمایه ملی هستند گفت: نیاز کشور به توسعه و بهره وری  و مهارت آموزی را به عنوان پیش نیاز رشد کشور است.
 
معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مهارت آموزی در سه بخش حایز اهمیت است تصریح کرد: آموزش مهارت های فنی به نیرو های کار، پایداری شغل نیروها، تحت تاثیر مشاغل و آموزش تیمی با در نظر داشتن سرمایه گذاران و جامعه از موارد مهم بحث مهارت آموزی است.

سازگار نژاد با اعلام اینکه فارغ التحصیلان نیازمند این هستند که آموزش های ملی حایز اهمیت نظام را دریافت کنند افزود: در سال ۹۶ یکی از برنامه های مورد نظر حضور در مسابقات جهانی مهارت در سازمان مهارتی جهانی  است که هر دو سال یک بار در ۴۰ تا ۵۰ رشته مهارتی در دنیا برگزار می شود که در سال ۲۰۱۷ ایران با کارشناسان خود حضور خواهد یافت.

وی با اعلام اینکه مسابقات جهامی مهارت در ابو ظبی برگزار می شود افزود؛ ایران با موافقت دولت در ارتقاء سطح آموزش های مهارتی و ارتقاء فرهنگ ملی مهارت در سطح دنیا حضوری پر رنگ خواهد یافت.

معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه با سرمایه گذاری  کشور ایران در منابع انسانی و صنعت با همت و کمک سازمان ها و کار آموزان قطعا کارنامه درخشان تری قابل انتظارخواهد بود گفت: سازمان فنی و حرفه ای با داشتن ۷۰۰ بخش دولتی که تعداد۵۵۰ بخش از آن بهره  برداری شده و و حدودا ۴۰۰۰ کارگاه فعال و ۸۰۰۰ آموزشگاه بخش خصوصی دارد ظرفیت خوبی برای آموزش یک میلیون و ۶۰۰ نفر است و ظرفیت آموزش های فضای اجتماعی و الکترونیک به ظرفیت های موجود افزوده شده است.

سازگار نژاد با اعلام اینکه حدودا ۱۵ هزار نفر پرسنل در سازمان آموزش فنی و حرفه ای موجود است افزود: ۵۰۰۰ نفر از کارمندان رسمی و ۳۸۰۰ مربی حق التدریس که ۲۸۰۰ نفر از آن از کارمندان پیمانی و ۵۰۰۰ نیروی قراردادی موجود است.

 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه در اسفند ماه امسال تعهد نامه استان ها امضا شده است خاطرنشان کرد: امیدواریم هم افزایی ایجاد شود و نظارت دولت بر مشارکت سازمان ها بیشتر شود و ما از ۸۵۵ کشور جهان در مهارت ها در رتبه ۷۱ قرار داریم.


تاریخ درج خبر : شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٥ | ساعت درج خبر : ٢٢:٣١ | تعداد نمایش خبر : 2237

صفحه اصلي|معرفي سازمان|پست الكترونيكي|تربيت مربي|منشور اخلاقي سازمان|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 20615719 | بازديدکنندگان امروز: 54709 | کل بازديدکنندگان: 93278961 | بازديدکنندگان آنلاين: 51 | زمان بارگزاري صفحه: 0.3299 ثانيه