" سال 1398 ؛ رونق تولید "                                      

صفحه اصلي|منشور کاری|پست الكترونيكي|English|حفظ حریم شخصی|توافق سطح خدمات
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > حوادث گازی را با آموزش و بازرسی نیروهای مهارتی به حداقل خواهیم رساند


نسخه چاپي  ارسال به دوست

علی اوسط هاشمی در دیدار با مدیر عامل شرکت گاز ایران:
حوادث گازی را با آموزش و بازرسی نیروهای مهارتی به حداقل خواهیم رساند

 

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، در دیدار با حسن منتظرتربتی، مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، گفت: حوادث گازی را با آموزش و بازرسی نیروهای مهارتی به حداقل خواهیم رساند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، هاشمی در این دیدار، با ارائه پیشنهاد تأسیس دپارتمان مهارت گازی در اوپک گازی بیان داشت: دبیرخانه اوپک گازی می تواند زمینه ساز برگزاری مسابقات بین المللی مهارت در زمینه مهارت های مرتبط با صنعت گاز از جمله جوش باشد.

رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور،  با اشاره به ارتباط و همکاری گسترده سازمان و شرکت ملی گاز به ویژه تأسیس مرکز ملی مهارت گازی در عسلویه و کنگان اشاره کرد و گفت: عسلویه باید شهر مهارت کشور باشد به گونه ای که همه ساکنین این شهر از مهارت برخوردار باشند.

هاشمی، افزود : استخراج گاز و نفت ، نعمات خدادادی کشور کار بزرگی است  و در عسلویه در این زمینه اقدامات مهمی انجام می شود اما لازم است رفتار توسعه ای هم داشته باشیم  و به آموزش و توانمند سازی نیروی کار توجه بیشتری صورت گیرد.

معاون وزیر تعاون گفت: ایران کشور حادثه خیز است و ما مرتب با سیل، زلزله و ... مواجهیم، از این رو لازم است در کار حساس گازرسانی به موضوع پیشگیری، ایمنی و آموزش عمومی توجه بیشتری صورت گیرد تا خسارات جانی و مالی کاهش یابد.

وی افزود: با توجه به زیرساخت های موجود در سازمان، معتقدیم آموزش در روستا ها نباید وابسته به شهر باشد.

هاشمی گفت: ضریب نفوذ گاز در کشور به برق نزدیک شده و این کار بزرگی است.

وی با توجه به نقش کلیدی مهارت جوش در صنعت گاز  به تاسیس مرکز ملی جوش ایران در هفشجان چهار محال وبختیاری اشاره کرد و گفت: از حدود 26 هزار نیروی شاغل در این شهرستان، 8 هزار نفر در حوزه جوش شاغل هستند و حدود 2 هزار نفر نیز در بازارهای بین المللی مشغول بکار شده اند.

هاشمی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: سازمان آموزش فنی وحرفه ای آمادگی دارد سطح مهارت نیرو های فعال در صنعت گاز کشور را بسنجد و در صورت نیاز آموزش های لازم را به نیازمندان ارائه نماید و سپس گواهینامه مهارت صادر نماید.

او همچنین با توجه به استمداد کشور های همسایه در حوزه صنعت گاز از ایران گفت: سازمان آمادگی دارد  بر اساس استاندارد های تدوین شده، در کشور های همسایه هم در زمینه تربیت مربی و هم تربیت تکنسین، خدمات آموزشی ارائه نماید.

 وی افزود: دارندگان گواهینامه های مهارت سازمان به دلیل اعتبار بین المللی این مدارک می توانند به راحتی در سایر کشور ها فعالیت کرده و حتی مرکز آموزشی تأسیس نمایند.

هاشمی در پایان به ضرورت تأسیس شرکت هایی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و با همکاری شرکت ملی گاز ایران و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای به حداقل رساندن حوادث گازی اشاره کرد و گفت: هدف مهم این طرح صیانت از سرمایه ملی کشور و نیز اشتغال زایی پایدار خواهد بود.

حسن منتظرتربتی مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران: بین شرکت ملی گاز و سازمان آموزش فنی و حرفه ای ادبیات مشترک شکل گرفته است

بر اساس این گزارش، حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در این دیدار، گفت: بین سازمان آموزش فنی وحرفه ای و شرکت ملی گاز ادبیات مشترک شکل گرفته و ما اکنون می خواهیم با توجه به تجربیات موفق گذشته و همکاریهای موجود، نگاه کلان به آینده داشته باشیم تا بدانیم مسیر پیش رو کدام است و در 5 سال آینده کجا باید برویم.

وی افزود: با توجه به تخصصی شدن امور، دریافت  خدمات آموزشی از خارج از شرکت منطقی تر است و در این زمینه به خدمات آموزشی سازمان هم برای ارتقاء مهارت کارکنان شرکت و هم آگاهی بخشی به عموم مردم  نیازمندیم.

 


تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٣:٠٤ | تعداد نمایش خبر : 985
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلي|معرفی سازمان|منشور کاری|پست الكترونيكي|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 25895311 | بازديدکنندگان امروز: 4877 | کل بازديدکنندگان: 117229935 | بازديدکنندگان آنلاين: 20 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4010 ثانيه