" حمایت از کالای ایرانی "                       

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > بازدید رئیس مرکز کارآفرینی و مدیر آموزش های آزاد دانشگاه علامه طباطبائی از مرکز تربیت مربی


نسخه چاپي  ارسال به دوست


بازدید رئیس مرکز کارآفرینی و مدیر آموزش های آزاد دانشگاه علامه طباطبائی از مرکز تربیت مربی

به گزارش روابط عمومی مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای ؛ روز سه شنبه نوزدهم بهمن ماه جاری دکتر مهدی گودرزی رئیس مرکز کارآفرینی و دکتر وحید ناصحی فر مدیر آموزش های آزاد دانشگاه علامه طباطبائی از مرکز تربیت مربی بازدید بعمل آوردند.

در ابتدای این بازدید که با حضور معاونین و مسئولین مرکز تربیت مربی ، مدیر کل دفتر پژوهش ، طرح و برنامه ریزی و جمعی از مسئولین دفتر راهبری آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همراه بود ، در نشستی حسن عزیزی سرپرست مرکز تربیت مربی ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی و تبریک ایام ا... دهه مبارک فجر  به میهمانان ، به معرفی و تشریح فعالیت های مرکز تربیت مربی پرداخت .

ایشان ضمن ابراز خرسندی از نشست های قبلی صورت گرفته در خصوص تعاملات بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با دانشگاه علامه طباطبائی ، بیان داشت : به حول و قوه الهی با مقدماتی که در خصوص همکاری های مشترک در قالب آموزش های مهارتی به انجام رسیده ، شاهد ارتباطات علمی – آموزشی و پژوهشی بین این دو حوزه باشیم.

سرپرست مرکز تربیت مربی با مهم دانستن این نکته که در جهان امروز ، جزء لاینفک موفقیت و پیشرفت، تلاقی دانش و مهارت می باشد ابراز امیدواری نمود انعقاد این تفاهمنامه  فتح البابی برای ارتباط سازمان با دانشگاه علامه طباطبائی و همچنین سایر دانشگاه های کشور باشد.  

حسن عزیزی با اشاره به شعار امسال مقام معظم رهبری (مدظله العالی) (سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ) گفت: این ارتباطات در قالب چارچوب مشخص و کار کارشناسی شده و برنامه ریزی منسجم همراه با نظارت دقیق و قرار دادن معیار سنجش صحیح می تواند الگویی مناسب و روش نوین در بحث آموزش های جانبی به مراکز علمی – دانشگاهی ، رشد رونق بازار کار و اقتصاد در جامعه دانشجویی ایجاد نماید.

ایشان در پایان خاطرنشان ساخت با توجه به نرخ بیکاری حال جامعه و همچنین در دستور قرار داشتن رفع بیکاری توسط دستگاه های ذیربط در کشور ، این گام گشایشی در برطرف نمودن نیازهای مهارتی جامعه علمی و دانشگاهی در کشور شود.

در ادامه دکتر گودرزی رئیس مرکز کارآفرینی دانشگاه علامه طباطبائی ، ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین سازمان و مرکز تربیت مربی ، ابراز خرسندی خود را از پتانسیل های بالقوه فنی و تخصصی مرکز اعلام نمود و عنوان داشت: هدف از برقراری این تعامل و ارتباط در این روز ، آشنایی بهتر و بیشتر دو مجموعه با امکانات و فعالیت های هر حوزه می باشد.

ایشان با اشاره به این مهم که این برقراری ارتباطات گام مهمی در آگاهی دادن مسئولین ، اعضاء هیئت علمی ، اساتید و دانشجویان در خصوص آموزش های مهارتی در کنار آموزش های آکادمیک دانشگاهی می باشد، عنوان نمود: ما باید نوع نگاه مخاطبانمان را کم کم به این نوع نگرش جهت دهی و سوق دهیم تا بتوانیم با عملیاتی کردن آموزش های مهارتی ، افراد را به سمت جذب در بازار کار هدایت نماییم.

خاطر نشان می شود از جمله مواردی که در این نشست اشاره گردید می توان به نکات ذیل اشاره نمود:

تأمین اساتید دوره های مهارتی ، مجوز اعطای گواهینامه ، کاریابی برای دانشجویان ، طراحی دوره و راه اندازی آموزش های مجازی از طرف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و همچنین همکاری در مباحث پژوهشی و نیازهای آموزشی ، در اختیار قرار دادن فضاهای آموزشی ، برگزاری آزمون ها، انتشارات و درج مقالات علمی در مجلات تخصصی ، برگزاری همایش ها ، تأمین اساتید بین المللی و... از سوی دانشگاه علامه طباطبائی.  

در پایان این نشست ، جهت آشنایی  با امکانات و فعالیت های مرکز از دپارتمانهای مرکز تربیت مربی بازدید بعمل آمد .

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥ | ساعت درج خبر : ١٤:٥٣ | تعداد نمایش خبر : 948

صفحه اصلي|معرفي سازمان|پست الكترونيكي|تربيت مربي|منشور اخلاقي سازمان|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 16296381 | بازديدکنندگان امروز: 1293 | کل بازديدکنندگان: 91731314 | بازديدکنندگان آنلاين: 29 | زمان بارگزاري صفحه: 0/3900 ثانيه