" حمایت از کالای ایرانی "                       

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > نشست تخصصی تبیین فناوری های نوین در آموزش های مهارتی ،کاربردهای ICT در توسعه اشتغال وفرصت های جدید اشتغال و تولید ثروت


نسخه چاپي  ارسال به دوست

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان برگزار کرد:
نشست تخصصی تبیین فناوری های نوین در آموزش های مهارتی ،کاربردهای ICT در توسعه اشتغال وفرصت های جدید اشتغال و تولید ثروت

نشست تخصصی تبیین فناوری های نوین در آموزش های مهارتی ،کاربردهای ICT در توسعه اشتغال وفرصت های جدید اشتغال و تولید ثروت با حضور اعضای انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد فناوری اطلاعات و کارشناسان حوزه آموزش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان ، موضوعات کاربردهای ICTدر توسعه اشتغال ، فناوری های نوین در آموزش های مهارتی، فرصت های جدید اشتغال و تولید ثروت و استاندارسازی و اعتبار بخشی به آموزش های مجازی در این نشست مطرح و تبیین شد.

بنا بر این گزارش، سیده اسماء کریمی سرپرست اداره آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت با پیشرفت تکنولوژی و رو کار آمدن فناوری های نوین در جامعه، ارائه آموزش های مهارتی مورد نیاز در بین اقشار مختلف جامعه خصوصا جوانان جویای کار ضرورت دارد  .

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اذعان کرد : این نشست با هدف توسعه فناوری اطلاعات در اجرای دوره های آموزشی و حمایت از  بخش خصوصی در زمینه آموزشهای مجازی در سازمان آموزش فنی وحرفه ای  برگزار شد .

وی اعلام کرد: چک لیست های دریافت نماد های نما و شمیم طوری طراحی شده  که هر کس این دو نماد را از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دریافت کند ، نماد اعتماد الکترونیکی که مربوط به کسب و کار هست نیز می تواند بگیرد . نمادهای مختلفی جهت بهبود و صحت اطلاعات سایت های مختلف مجازی  وجود دارد از جمله:  نماد ساماندهی که مربوط به رسانه های دیجیتال هست و متولی آن وزارت ارشاد می باشد .نماد اعتماد الکترونیک که مربوط به کسب و کار های الکترونیکی می باشد و متولی آن وزارت صنعت ، معدن و تجارت هست .نماد دولت الکترونیک که مربوط به خدمات الکترونیک  می باشد و متولی آن سازمان مدیریت و برنامه ریزی هست .

مهندس کریمی تصریح کرد : در این راستا سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای بالا بردن کیفیت محتوی های آموزشی و ایجاد اطمینان در مصرف کننده  دو طرح نما و شمیم در در دستور کار خود قرار داده است : نما  مخفف  نشان مهارت آموزی الکترونیک  است و هر سایت مجازی که بخواهد در زمینه تولید محتوی فعالیت کند و یا هر فعالیت آموزشی دیگری انجام دهد باید این نماد را از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دریافت کند  . دریافت نماد نما از طریق سایت nama.irantvto.ir  امکان پذیر می باشد .

کریمی در خصوص دریافت مجوز بیان کرد:  هر فرد حقیقی ،  حقوقی یا دستگاهها و ارگانهای دولتی که می خواهد یک سایت مجازی برای فعالیتهای آموزشی داشته باشد  باید در سایت مذکور ثبت نام کند.

با بررسی فرم ها و چک لیست های تکمیل شده  توسط سازمان ، در صورت تائید یک لوگو به رنگ پایه به سایت اختصاص داده می شود و به مرور بر اساس فعایتهای صورت گرفته در سایت ، نماد به رنگ های مختلف و  ستاره دار می شود و هر چه سایت استاندارد تر باشد ستاره ها بیشتر می گردد .

این سامانه وصل به سیستم ساماندهی می باشد و بعد از ثبت نام برای شخص تعهد نامه می آید و   بر مبنای کسی که اعلام می کند مالک است اعلام جرم می شود . بعد از اینکه سایت نماد نشان مهارت اموزی الکترونیکی ( نما ) را دریافت نمود می تواند به عنوان یک آموزشگاه مجازی فعالیت کند.  در مرحله بعد برای اینکه محتواهای تولید شده جهت بارگزاری در سایت ، معتبر باشد باید نشان شمیم را دریافت کند .نشان شمیم مخفف شناسه محتوای الکترونیکی یادگیری مهارتی است . در این مرحله محتواهای تولید شده باید ممیزی شود و تائیدیه شمیم را از فنی و حرفه ای دریافت کند و مالکیت محتوا به رسمیت شناخته می شود .

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان مزایای طرح شمیم را بررسی صحت محتوا ، انطباق محتوای موجود با سرفصل های سازمان ، ایجاد و رعایت استانداردهای فنی و بازگشت اعتماد گواهینامه های داده شده قبلی را عنوان کرد و افزود: در حال حاضر در فضای مجازی گواهینامه معتبر داده نمی شود ؛ با این کار امکان دریافت گواهینامه معتبر برای مردم  میسر می شود .  

وی الزامات و شرایط اخذ مجوز را  تامین هزینه های داوری توسط متقاضیان تولید محتوا ، در راستای تحقق اهداف سازمانی باشد و  نسخه فارسی داشته باشد .

در پایان حاضران در جلسه نظرات خود را دراین خصوص بیان نمودند.

گفتنی است تبیین این طرح  همچنین برای مربیان بخش  دولتی و خصوصی ،روسای مراکز ،نهادها و سازمانهای فعال در بخش فناوری اطلاعات دانشجویان و فارغ التحصیلان در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٥ | ساعت درج خبر : ١٥:٠٢ | تعداد نمایش خبر : 1749

صفحه اصلي|معرفي سازمان|پست الكترونيكي|تربيت مربي|منشور اخلاقي سازمان|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 16612425 | بازديدکنندگان امروز: 54625 | کل بازديدکنندگان: 93278877 | بازديدکنندگان آنلاين: 25 | زمان بارگزاري صفحه: 0.5579 ثانيه