" حمایت از کالای ایرانی "                       

صفحه اصلي|پست الكترونيكي|منشور اخلاقي سازمان|English
جستجوي پيشرفتهجستجو در وب
? اخبار > آموزش فنی و حرفه ای موجب کارآفرینی و اشتغال در مناطق محروم می شود


نسخه چاپي  ارسال به دوست

معاون استاندارخوزستان:
آموزش فنی و حرفه ای موجب کارآفرینی و اشتغال در مناطق محروم می شود

معاون سیاسی اجتماعی استاندار و رئیس دانشگاه علمی کاربردی خوزستان به همراه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان از محل برگزاری دوره های  آموزش مهارت ،کارآفرینی و اشتغال زایی ساکنین مناطق حاشیه نشین اهواز بازدید کردند.

 حسین زاده معاون محترم سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ضمن بازدید از محل برگزاری دوره ها اظهار کرد: توسعه آموزش های مهارتی در مناطق محروم بیکاری راکاهش و موجب توسعه عدالت آموزی می شود.

حسین زاده گفت: به منظور توانمندی سازی نیروی کار باید به نقاط محروم توجه ویژه شود و با آموزش فنی و حرفه ای می توان در بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم در نقاط حاشیه گام برداشت.

وی خاطرنشان کرد:از ابتدای سال 96 تفاهم نامه ای مشترکی بین استانداری خوزستان و دانشگاه جامع علمی کاربردی منعقد شد که طی آن مقررات با توجه به مشکلات معیشتی و بیکاری در مناطق حاشیه نشین استان و با عنایت به رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی مبنی بر کارآفرینی و تربیت تکنسین نسبت به آموزش های مورد نیاز بازارکار برای ساکنین مناطق حاشیه نشین اقدام نماید.

حسین زاده ضمن تقدیر از اجرای دوره های آموزشی اشتغال زا ویژه ساکنین مناطق حاشیه نشین عنوان کرد: قطعاً این اقدام مشترک موجبات اشتغال ساکنین مناطق فوق و به تبع آن کاهش جرایم و تخلفات موجود در این مناطق را بهمراه خواهد داشت.

وی ادامه داد؛ کارآموزان این دوره ها برای دریافت وام های خوداشتغالی و اشتغال خانگی می تواند با توجه به علاقه خود به سایت اداره کار مراجعه و تقاضای وام خود اشتغالی نمایند.

 حسین زاده ابراز امیدواری کرد در دولت دوازدهم قدم های موثر و کارهای اساسی توسط فنی و حرفه ای در حوزه مناطق محروم برداشته شود تا شاهد توسعه اشتغال و رونق زندگی مردم شد .

وی با اشاره به اینکه شهرستان اهواز دومین کلانشهر از لحاظ جمعیت است عنوان کرد: دولت تدبیر وامید توجه ویژه ای به مناطق حاشیه ومحروم دارد ودرحوزه اجتماعی اعتبارات بسیار خوبی تخصصین داده تا بتوان به مردم ساکن در این اماکن خدمات ویژه ارایه کرد .

حسین زاده بیان کرد:دولت به بحث آموزش در این مناطق اهمیت خاص قائل است بویژه آموزش مهارتی که مسئولیت فنی و حرفه ای را در انجام این رسالت سنگین کرده است.

وی تصریح کرد: دولت با کمک به آموزش فنی و حرفه ای بدنبال اثر بخشی بیشتر مهارت آموزی در این مناطق است  و اثر بخش ترین راه توانمندسازی مناطق حاشیه نشین توسعه مهارت آموزی در این مناطق است.

حسین زاده در پایان بازدید معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در جمع کادر آموزشی و مربیان قرارگرفت و تلاش مدیرکل ومجموعه آموزش فنی وحرفه ای در ارایه آموزش فنی و حرفه ای منجر به اشتغال به جوانان تقدیر وتشکر کرد .

همچنین در این بازدید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان بیان کرد: می توان از طریق بازدید از کارگاه های آموزشی با توانمندی مهارتی و تجهیزاتی فنی و حرفه ای آشنا شد و برای دانشجویان برنامه ریزی آموزش عملی انجام داد.

خدا پناه اظهار کرد: دانشگاه علمی کاربردی اعتقاد ویژه به آموزش مهارتی دارد و می توان با همکاری دو جانبه کمک موثری در ارتقای جایگاه مهارتی استان و اشتغال جوانان داشته باشیم.

عبدالنبی سواعدی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان درجریان بازدید با اشاره به رویکردهای جدید سازمان و سفارشی کردن آموزش بجای عرصه محوری وانعقاد تفاهم نامه همکاری برای هدفمند کردن آموزش های مهارتی عنوان کرد : در مناطق حاشیه اهواز آموزش هایی متناسب با نیاز بازار کار واشتغال جوانان ارایه می شود .

 


تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦ | ساعت درج خبر : ١١:٥٨ | تعداد نمایش خبر : 1428

صفحه اصلي|معرفي سازمان|پست الكترونيكي|تربيت مربي|منشور اخلاقي سازمان|English
بازديدکنندگان اين صفحه:18857136|بازديدکنندگان امروز:12525|کل بازديدکنندگان:104320041|بازديدکنندگان آنلاين:22|زمان بارگزاري صفحه:0.4290ثانيه