نسخه چاپي  ارسال به دوست


جلسه پدافند غیر عامل در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان برگزار شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان در جلسه آموزش این حوزه در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: بخش مردمی پدافند غیرعامل با هدف کاهش آسیب پذیری و تداوم فعالیت های ضروری صورت می پذیرد.

پیمان سلاجقه گفت:قانون بودجه سال 96 در کرمان، یک درصد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی و غیر دولتی بنا به تشخیص سازمان پدافند غیرعامل به مصون سازی زیرساخت های همان دستگاه اختصاص می یابد.

وی گفت: لازمه توسعه پایدار و امنیت پایدار، پدافند غیرعامل است و با ایجاد کارخانه ها و شرکتهای مختلف سعی در ماندگاری آنها و تولید و بهره وری هستیم و برای ماندگاری آنها نیاز است پدافند غیرعامل را اجرا کنیم.باید دارایی ها و تهدیداتی که این دارایی ها را از بین می برد شناسایی کرد تا بتوانیم از دارایی ها محافظت کنیم، لذا تهدید دشمن برای از بین بردن داشته ها و دارایی های مملکت است.

مدیرعامل پدافند غیرعامل استانداری کرمان با اظهار اینکه پدافند غیرعامل یک بعدی نیست بلکه نظامی، فنی، مهندسی، پزشکی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، لشکری و ... است، اضافه کرد: یک دسته از دارایی ها نیز دارایی های معنوی و ملی مانند میراث فرهنگی و میراث مذهبی ما هستند از جمله ماه محرم، دهه و ایام فاطمیه، ماه رمضان، شهادت ها و ولادت های ائمه اطهار(ع) و ... که در برابر اینها نیز تهدیداتی وجود دارد.

وی گفت: بسیاری از تهدیدات در جامعه تهدیدات فناوری پایه هستند به این معنی که تهدیدات اجتماعی، نظامی، زیستی و فرهنگی و ... جزء گروه تهدیدات فناوری پایه هستند.


تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٩٧ | ساعت درج خبر : ١٦:٢٠ | تعداد نمایش خبر : 810
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: