" سال 1399 سال جهش توليد"
صفحه اصلیIنقشه سایتIپست الکترونیکیIتماس با ماIفرمهای الکترونیکیIكارتابل الكترونيكيIخدمات الكترونيكي
منو اصلی
اخبار
پیوندها  
  
 
 


 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 9226223
 بازدید امروز : 648
 کل بازدید : 12868834
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.5021


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار تكاب :

رسالت آموزش فنی و حرفه ای، توانمندسازي نيروي مهارتي است

 

فرماندار تكاب در ديدار با رئيس مركز آموزش فني و حرفه اي شهرستان گفت: رسالت آموزش فنی و حرفه ای توانمندسازي نيروي مهارتي كشور است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي آذربايجان غربي ، علي مكرمي فرماندار تكاب به مناسبت هفته ملي مهارت و ششم مرداد روز كارافريني و ترويج آموزش هاي فني و حرفه اي در ديدار با رئيس و كاركنان مركز آموزش فني و حرفه اي شهرستان ضمن تبريك اين روز بر نهادينه شدن آموزش هاي مهارتي در جامعه تأكيد كرد.

مكرمي با اشاره به نقش آموزشهاي مهارتي در اشتغال گفت: از آنجایی که موضوع بیکاری یکی از مهمترین مسائل و مشکلات كشور است فقدان مهارتهای مورد نیاز بازار کار از سوی جویندگان کار عامل اساسي بيكاري است، آموزش های مهارتی نقش بسزایی در کاهش میزان بیکاری ایفا مي کند.

وي افزود: آموزش هاي فنی و حرفه ای با فراهم کردن زمینه های ارتقای دانش ، نگرشها و مهارتهای مورد نیاز بازار کار و اشتغال در زمینه های مختلف به توسعه اقتصادی کمک می کند.

فرماندار تکاب بر رونق آموزشگاههای فنی وحرفه ای آزاد  وارائه آموزش هاي مهارتي در زمينه کشتهای گلخانه ای با هدف ایحاد اشتغال برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تاکیدکرد و گفت:  دولت برای خود اشتغالی جوانان و راه اندازی کارگاههای تولیدی وصنعتی برپایه ظرفیتهای بومی و محلی تسهیلات مناسبی پرداخت می کند.

در ادامه اين ديدار محمد هادي احمدی رئیس مرکزآموزش فني و حرفه اي تکاب گزارشی از فعالیتها وعملکرد آموزشی مرکز در چهارماهه نخست سالجاری را ارائه نمود.

احمدي با اشاره به رویکرد آموزش فنی وحرفه ای درتوسعه مشاغل خانگی وهمچنین آموزش در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی خواستار همکاری دستگاههای اجرايي شهرستان درتداوم ارائه آموزش های مهارتی شد.

 

 


١٢:٥٥ - سه شنبه ٨ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٨١٢٨٦    /    تعداد نمایش : ٢٨٠شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٩
ساعت
تصویر روز


 
 
آب و هوا
اوقات شرعی
نظرسنجی
موثرترين نقش آموزشهاي فني وحرفه اي درتوسعه اشتغال پايداردرجامعه به چه طريقي است؟

آموزش فناوريهاي نوين
آموزشهاي مهارتي كوتاه مدت
آموزش مهارتهاي بلندمدت
آموزش استاد- شاگردي

مسئولیت محتوای اخبار به عهده روابط عمومی و اطلاعات درج شده در هر بخش به عهده مدیر مربوطه می باشد. طراحی، اجرا، پشتیبانی: مدیریت فناوری ارتباطات و اطلاعات
Copyright © 2008 IRAN TVTO . All rights reserved