" سال 1399 سال جهش توليد"
صفحه اصلیIنقشه سایتIپست الکترونیکیIتماس با ماIفرمهای الکترونیکیIكارتابل الكترونيكيIخدمات الكترونيكي
منو اصلی
اخبار
پیوندها  
  
 
 


 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 9226242
 بازدید امروز : 682
 کل بازدید : 12868868
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.4620


  چاپ        ارسال به دوست

تأکید بر رویکرد اشتغال محور آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد

 

مدير كل دفتر مؤسسات كارآموزي آزاد و مشارکت های مردمی سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بر رویکرد اشتغال محور آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي آذربایجان غربی ، امیر سعید مصباح در نخستین جلسه شورای هماهنگی ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای منطقه 2 کشوری که در ارومیه برگزار شد ، با اشاره به وجود نگاه بنگاهی به آموزشگاه‌ها و با بیان اینکه آموزشگاه‌ها باید دارای تأیید صلاحیت‌های فنی و حرفه‌ای برای مهارت آموزی و اشتغالزایی افراد جویای کار باشند گفت:  ایجاد و راه اندازی مراکز تخصصی یادگیری با رویکرد اشتغال محور، در مدت پنج سال آینده در دستور کار سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر، ١١ هزار و ٧٣۴ آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد داری مجور از سازمان فنی و حرفه ای در کشور مشغول به فعالیت هستند که در رسته های مختلف مهارتی به متقاضیان آموزش ارائه می دهند.

مصباح افزود: با تحول در نظام آموزش هاي مهارتي  و با همكاري بخش غیردولتی بدنبال مهارت افزایی شاغلین و کارجویان هدفمند خواهیم بود و تفکر سنتی را جایگزین تفکر نوین خواهیم کرد.

وی با اشاره به اهمیت مهارت آموزی و تغییر نگرش جامعه در این زمینه، ادامه داد: نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه حائز اهمیت است ، لذا باید در راستای تغییر ارزش، نگرش و باورها در زمینه مهارت آموزی تلاش شود.

وی خاطرنشان کرد: باید چالش های مختلف پیش روی بخش خصوصی و دولتی را با تدبیر مدیریت و مرتفع کرده و نیازمند پیوند آموزشگاه های آزاد با بازار کار هستیم.

مصباح تاکید کرد: برای رفع این مسائل بزرگ ، نیازمند تغییرات بزرگ هستیم ، از این رو مامجبور و ناگزیریم به سمت تغییر حرکت کنیم و یک بازنگری اساسی بر قواعد مربوطه حاکم بر این بخش داشته باشیم.

در ادامه این نشست مدیران کل ، معاونین و روسای ادارات موسسات کارآموزی و مشارکتهای مردمی در خصوص مباحث مطروحه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

 


١٨:٤٩ - چهارشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٨١٣٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٩٦شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٩
ساعت
تصویر روز


 
 
آب و هوا
اوقات شرعی
نظرسنجی
موثرترين نقش آموزشهاي فني وحرفه اي درتوسعه اشتغال پايداردرجامعه به چه طريقي است؟

آموزش فناوريهاي نوين
آموزشهاي مهارتي كوتاه مدت
آموزش مهارتهاي بلندمدت
آموزش استاد- شاگردي

مسئولیت محتوای اخبار به عهده روابط عمومی و اطلاعات درج شده در هر بخش به عهده مدیر مربوطه می باشد. طراحی، اجرا، پشتیبانی: مدیریت فناوری ارتباطات و اطلاعات
Copyright © 2008 IRAN TVTO . All rights reserved