" سال 1398 ؛ رونق تولید "                                      

صفحه اصلي|منشور کاری|پست الكترونيكي|English|حفظ حریم شخصی|توافق سطح خدمات
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > بازدید معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه سرپرست کمیته امداد امام خمینی ( ره ) از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای


نسخه چاپي  ارسال به دوست


بازدید معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه سرپرست کمیته امداد امام خمینی ( ره ) از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای

به گزارش روابط عمومی مرکز تربیت مربی  و پژوهش های فنی و حرفه ای، روز یکشنبه، دهم شهریور ماه سال جاری ، دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای   کشور به همراه انواری ، سرپرست کمیته امداد امام خمینی ( ره ) و با هیئت همراه از مرکز تربیت مربی  و پژوهش های فنی و حرفه ای بازدید کردند.

بنا بر این گزارش، در این بازدید ، از دپارتمان های صنایع چوب ، تاسیسات ، الکترونیک ، تکنولوژی آموزشی ، برق و علوم تربیتی و کارآفرینی  بازدید کردند.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای  کشور در نشست خبری که در حاشیه این بازدید برگزار شد بیان داشت:کمیته امداد امام خمینی ( ره ) ، یکی از ارگان های بسیار موفق در حوزه اشتغال ، در سطح کشور بوده و در این زمینه ، سهم بسزائی ، در خصوص اشتغال پایدار و رفع بیکاری ، ایفا نموده است .  دکتر کورش پرند افزود: در این راستا تفاهم نامه همکاری دو جانبه منعقد شده تا همکاری و هم اندیشی مراکز آموزشی دو طرف، در حوزه صف ، فعالیت های خوب و قابل قبولی را ، ارائه نمایند .

به گزارش روابط عمومی مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای، در این نشست مقرر شد تفاهم نامه همکاری بین مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی وحرفه ای و کمیته امداد امام خمینی ( ره ) منعقد شود، که منجر به آموزش های فنی و حرفه ای و آموزش های مهارتی برای مربیان ، مددجویان و کارشناسان کمیته امداد گردد.

این گزارش افزود: در  تفاهم نامه پیش بینی شده مقرر شد  برای بیست هزار نفر معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره) یا مددجویان جویای مهارت آموزی و اشتغال منجر به کار که  هزار نفر برای کارشناسان آموزش های مهارتی و هزار نفر برای تربیت مربیان چه داخل و چه خارج کشور ، آموزش های فنی و حرفه ای و آموزش های مهارتی  در نظر  گرفته شده است .

 و همچنین در این بازدید مقرر شد کمیته تخصصی بین معاونت اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) و مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای  ، ایجاد شود تا طبق برنامه تعیین شده و زمانبندی تعریف شده نیازهای آموزشی کمیته امداد  امام خمینی (ره) را بر اساس استاندارد آموزشی  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برآورده شود.

انواری، سرپرست کمیته امداد امام خمینی ( ره ) نیز از همکاری های بسیار خوب و موثر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، ادارات و مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور ، تقدیر و تشکر نمودند و بیان داشت : جایگاه مهارت آموزی در حوزه های کاریابی ، باید خود را از تئوریک نجات داده و به سمت وسوی مهارت های فنی و تخصصی بر اساس نیاز بازار کار و جامعه سوق داد یعنی همین کاری که رسالت سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور است . 

وی در ادامه افزود: بنابراین ، برای اجرای کارهای مهارتی ، باید سرمایه گذاری مفید و موثر کرد و در مبحث ایجاد اشتغال ، مهارت آموزی است که حرف اول را می زند . طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، در سال حماسه اقتصادی ، باید تولید را افزایش داد ، که چرخه تولید ، نیاز مبرم به مهارت متخصصان دارد .

انواری بیان داشت: آموزش های کوتاه مدت منجر به اشتغال در کمیته امداد ، باید گسترش یابد و با فرهنگ سازی سرمایه ، آموزش و تولید ، هم می توان به اشتغال پایدار و کاهش بیکاری رسید و هم می توان آموزش های تکمیلی را جهت توسعه مهارت آموزی ، تعمیم داد و بر اساس تفاهم نامه همکاری پیش بین بینی شده بین دو طرف ، یک ظرفیت 20 هزار نفری از مددجویان به اضافه ، کارشناسان و مربیان آموزشی  ، آموزش های لازم  به آنان ، ارائه شود.

وی در ادامه افزود: بعضی از کشورها ، بخصوص کشورهای اسلامی که به کمیته امداد مراجعه می کنند ، تقاضای اجرای دوره های مهارت کوتاه مدت منجر به اشتغال بازار کارشان را ، دارند . به هر حال این توفیقی است که بتوانیم ، ارتباط و همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و مرکز تربیت مربی پژوهش های فنی و حرفه ای در این راستا داشته باشیم .

امید، معاون اشتغال و خودکفایی مرکز نیز ،  ضمن تقدیر و تشکر از میهمان نوازی سازمان آموزش فنی وحرفهای کشور و مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای ، اظهار داشت : با توجه به ظرفیت های منحصر بفرد مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای ، شاهد آموزش های مهارتی رشته های کاربردی منجر به اشتغال خواهیم بود .

لازم به یاد آوریست که بخشی از نیروهای کمیته امداد بعنوان مربی می باشند که براساس تفاهم نامه دوره های تکمیلی را خواهند گذراند . بخشی دیگر ، آموزش های خارج از کشور می باشند تا جوابگوی بازار کار و اشتغال جوانان آن کشورها گردد و بخش آخر ، مختص به رشته هایی که در این کمیته تعریف نشده اما جامعه بدان نیاز داشته و مرکز تربیت مربی امکانات آموزشی آن را دارا بوده و امیدواریم با کمک و هم اندیشی هم ، این برنامه را به نحو شایسته ای به نتیجه مطلوب برسانیم .


تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٢ | ساعت درج خبر : ١٤:٤٥ | تعداد نمایش خبر : 3219
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلي|معرفی سازمان|منشور کاری|پست الكترونيكي|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 25897852 | بازديدکنندگان امروز: 2894 | کل بازديدکنندگان: 117262696 | بازديدکنندگان آنلاين: 11 | زمان بارگزاري صفحه: 0.6640 ثانيه